Torty – wypiek bez którego nie może się obejść każda większa uroczystość

Każda rocznica, wesele bądź impreza urodzinowa nie może odbyć się bez tortu. Jest to wypiek dodający powagi danej uroczystości oraz pozwalający poczuć się solenizantom lub jubilatom w sposób wyjątkowy. Torty mogą być owalne, okrągłe, prostokątne bądź w kształcie kwadratu phentermine – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Zwyczajowo, każdy tego typu wypiek posiada okolicznościowy napis, pokazujący kto jest tego dnia najważniejszą osobą na danej imprezie. Również często można się spotkać z przyozdabianiem tortów świeczkami bądź tzw. fontannami tortowymi.

Torty weselne

Żadna impreza weselna nie może odbyć się bez odpowiednio przygotowanego tortu. Z reguły jest on w kolorze białym, i to praktycznie jedyne ograniczenie jeżeli chodzi o ten typ wypieku. Nie istnieją ograniczenia odnośnie jego kształtu, w tym aspekcie wszystko zależy od wyboru młodej pary. Również jeżeli chodzi o smak, to może być on zarówno śmietankowy, czekoladowy lub też być mieszanką kilku dowolnych zestawień smakowych.

Torty urodzinowe

Robione są zarówno przez profesjonalne cukiernie jak i osoby prywatne, które chcą po prostu uczcić rocznicę urodzin swoją lub jednego z członków rodziny. Bardzo często z pomocą akcesoriów cukierniczych wykonywane są ozdobne napisy z imieniem jubilata. W tym przypadku również wyobraźnia jest naszym jedynym ograniczeniem.